0912-0493979

 
جستجو
Back to All Blog Posts

دستگاه بسته بندی

دستگاه بسته بندی

صنعت بسته بندی آن قدر گسترده است که هیچ خط تولیدی را نمی توان یافت که بدون حضور دستگاه های بسته بندی بچرخد. دستگاه های بسته بندی دستگاه هایی هستند که برای بسته بندی انواع مواد غذایی و محصولات بهداشتی و صنعتی کاربرد دارند. به تعداد محصولاتی که تولید می شود دستگاه بسته بندی وجود دارد، یعنی هر محصولی با توجه به شکل و اندازه آن به دستگاه مخصوص خود برای بسته بندی نیاز دارد.

 

دستگاه بسته بندی و انواع آن

 

دستگاه بسته بندی و انواع آن

دستگاه های بسته بندی بر اساس عملکردی که دارند به انواع زیر تقسیم می شوند:

این دستگاه ها با توجه به استفاده هایی که از آنها می شود انواع مختلفی دارند. دستگاه های پرکن ظاهر ساده ای دارند که موادی را داخل ظرف های مخلتف می ریزند، اما متنوع ترین انواع دستگاه های بسته بندی هستند.

از مهم ترین اهداف بسته بندی این است که برند محصول به مخاطب شناسانده شود. یعنی اگر محصول سالم و با کیفیت به دست مشتری برسد، اما هویت برند شناخته نشود کافی نخواهد بود. به همین علت کیفیت دستگاه لیبل زن اهمیت می یابد. دستگاه های لیبل زن در ابعاد مختلفی تولید می شوند و از مدل دستی تا نمونه های بزرگ صنعتی موجودند.

تمام محصولات بعد از بسته بندی نیاز دارند که با دستگاه دربند بسته شوند. این دستگاه ها نیز تنوع بسیار زیادی دارند. دستگاه بسته بندی سلفون از زیر، سلفون از رو، دستگاه بسته بندی سیل، چای و دمنوش و خشکبار و حبوبات از انواع دستگاه های بسته بندی هستند.

با توجه به تنوعی که این دستگاه ها دارند، در مرحله اول شما باید نیاز خود را از دستگاه مشخص کنید تا بتوانید دستگاه مناسب را انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات درباره دستگاه بسته بندی می توانید با شماره 09907182029 (آقای شریفی) در فیدار ماشین تماس بگیرید و درباره دستگاه ها و کاراییشان آگاهی کسب کنید.

 

بسته بندی چیست؟

بسته بندی را جمع آوری، مرتب کردن و نظم بخشیدن محصولات تعریف می کنند، همان کاری که با دستگاه بسته بندی انجام می شود. به علت این که محصولات در انبارها روی هم قرار می گیرند نیاز دارند که با بسته بندی سلامت آنها تضمین شود.

ویژگی های یک بسته بندی خوب عملکرد را ساده تر می کند، در مشتری انگیزه خرید به وجود می آورد، موجب ایجاد فرم و اندازه مناسب می شود و همان طور که اشاره کردیم بر ارزش برند می افزاید.

 

هدف استفاده از دستگاه بسته بندی

 

هدف استفاده از دستگاه بسته بندی

  •      یکی از مهم ترین مزایای استفاده از دستگاه بسته بندی حفظ سلامت و کیفیت محصولات از گرد و خاک، بخار آب و اکسیژن است.
  •      افزایش طول عمر محصولات و حفظ کیفیت آنها از دیگر مزایای آن محسوب می شود.
  •      بسته بندی محصولات موجب حفاظت از محصولات در مقابل آسیب های احتمالی مانند ضربه، لرزش، فشار و حرارت می شود.
  •      بسته بندی کردن آسودگی در حمل و نقل، شمارش و نگهداری از محصول را به همراه دارد.
  •      از دیگر اهداف استفاده از دستگاه بسته بندی می توان به شناساندن محصول در بازار به مشتری ها اشاره کرد.
  •      برای ایجاد جذابیت کالا برای مشتری می توان از بسته بندی خوب استفاده کرد.
  •      بسته بندی هایی که بتوان مجدد از آنها استفاده کرد موجب برتری محصول و آسیب های کمتر به محیط زیست می شوند.
  •      بازاریاب ها می توانند با یک بسته بندی مناسب مشتری را ترغیب به خرید کنند.

به دلیل اهمیت اقتصادی که بسته بندی دارد، انواع دستگاه بسته بندی وارد چرخه تولید شده اند تا تولیدکنندگان بتوانند با سرعت و به سادگی به تمام اهداف بسته بندی محصولاتشان دست یابند.

 

انواع بسته ‌بندی کدامند؟

بسته بندی ها انواع مختلف دارند و یکی از دلایل تنوع دستگاه بسته بندی نیز همین امر است. بسته بندی ها بر اساس لایه موجود و عملکرد به دسته های اول، دوم و سوم تقسیم می شوند.

بسته بندی اول به طور معمول کوچک ترین واحد به کارگیری و نخستین لایه در برگیرنده محصول و در تماس مستقیم با آن است. بسته بندی دوم بیرون بسته بندی اول است و بسته بندی سوم برای توزیع عمده محصولات استفاده می شود.

 

انواع بسته ‌بندی

 

دستگاه بسته بندی خانگی و صنعتی

دستگاه های بسته بندی را به دو دسته خانگی و صنعتی نیز تقسیم می کنند. به دلیل علاقه مشتری ها به بسته بندی تولیدکنندگان خانگی نیز ترجیح می دهند محصولات خود را به صورت بسته بندی ارائه دهند.

از انواع این دستگاه ها که در خانه کاربرد دارند می توان دستگاه دوخت دستی، دستگاه پرکن حجمی، دستگاه با دوخت ریلی، بسته بندی وکیوم، بسته بندی لیوانی و بسته بندی اسکلین پک اشاره کرد. 

در انتخاب دستگاه بسته بندی خانگی کاربری و قیمت مهم ترین ملاک ها به شمار می روند. این که قرار است چه محصولی بسته بندی شود در وهله اول حائز اهمیت است.

غلات، ادویه جات، خشکبار، زعفران، گیاهان دارویی، قند و شکر و برنج محصولاتی هستند که در خانه می توان اقدام به بسته بندی آنها کرد. خط بسته بندی خانگی علاوه بر دستگاه بسته بندی به امکانات دیگری هم نیاز دارد که برای تکمیل امر بسته بندی باید تهیه شوند.

 

دستگاه تیوپ پرکن

دستگاه تیوپ پرکن از انواع دستگاه بسته بندی است که در صنایع مختلف گستره کاربری وسیعی دارد و برای پر کردن انواع مایعات غلیظ و نیمه جامد مانند پماد، کرم، چسب، ژل، شکلات و مواد آرایشی و بهداشتی و صنعتی کاربرد دارد. این دستگاه به سه شکل دستگاه تیوپ پرکن دستی، اتوماتیک و نیمه اتوماتیک وجود دارد. هر کدام از این دستگاه دارای ویژگی ها و ظرفیت های مختلف هستند.

تیوپ مثل یک سیلندر است که در یک طرف دهانه ای تنگ برای خارج شدن مواد دارد که با یک در بسته می شود. تیوپ ها دارای حجم های متفاوت و از جنس پلاستیک، لمینت و آلومینیوم هستند.

دستگاه های تیوپ پرکن به دو شکل خطی و روتاری وجود دارند. دستگاه تیوپ پرکن دستی برای کارگاه های کوچک با ظرفیت پایین کاربرد دارد. انتخاب دستگاه اتوماتیک و نیمه اتوماتیک به ظرفیت خط تولید و میزان سرمایه بستگی دارد. تمام بخش های یک دستگاه تیوپ پرکن دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک باید از استیل باشند تا انتقال آلودگی به صفر برسد.

 

 

دستگاه تیوپ پرکن 

نظرات
Write a Comment Close Comment Form