0912-0493979

 
جستجو
Back to All Blog Posts

دستگاه دربند

دستگاه دربند

دستگاه دربند جزء دستگاه های بسته بندی محسوب می شود که از آن برای بستن در انواع شیشه و قوطی های پر شده استفاده می کنند. این دستگاه ها بر اساس معیارهای مختلف طبقه بندی می شوند. این که اپراتور تا چه اندازه در کار دستگاه مداخله داشته باشد تعیین می کند دستگاه به شکل درب بند اتوماتیک، دستی یا نیمه اتوماتیک باشد. این مسئله ارتباط مستقیی با میزان خروجی دستگاه دارد. از طرف دیگر تعداد هدها و نوع ساختار دستگاه نیز در قیمت آن بی تأثیر نیستند.

 

کاربرد دستگاه دربند

 

هدف کارخانه ها و تولیدی ها برای استفاده از دستگاه دربند بالا بردن بهره روی و انجام دقیق تر بستن انواع در بطری، قوطی، شیشه، کنسرو و حلبی است. طرز کار این دستگاه ترکیبی از حرکات مکانیکی و حسگر است. اما این که کدام عنصر نقش بیشتری دارد به ماهیت کار بستگی دارد.

ممکن است به نظر برسد که دستگاه دربند کار مهمی انجام نمی دهد، اما در مسئله انتقال مظروف به ظرف نهایی نقش تعیین کننده ای را ایفا می کند. متقاضی این دستگاه در زمان تهیه باید به نیازهای خود توجه کند. نوع مواد اولیه و تجهیزات به کار رفته در این دستگاه در کیفیت آن مؤثرند.

مهم ترین ویژگی استفاده از این دستگاه به دلیل رعایت موازین بهداشتی در زمان پر کردن مواد در داخل بطری ها، قوطی ها و شیشه ها است. به همین علت به مکانیزه شدن این فعالیت توصیه می شود. البته سرعت انجام این کار توسط دستگاه نیز بسیار بالا است و بر روند کلی کار تأثیر بسزایی دارد.

 

دستگاه دربند اتوماتیک

 

 

 

 

انواع دستگاه دربند 

 

دستگاه درب بند اتوماتیک

 

درب بند اتوماتیک به دلیل داشتن چند نازل قادر است حجم بالایی از محصولات را آماده کند. البته دستگاه نیمه اتوماتیک نیز نسبت به دستی از سرعت بیشتری برخوردار هستند.

دستگاه درب بند اتوماتیک با داشتن نوار نقاله و یونیت درب بندی سرعت بیشتری برای دسته بندی می یابد. همچنین، جک های پنوماتیکی جلو و پشت گیرنده قوطی، بطری یا شیشه در اتوماتیک بودن دستگاه مهم هستند. نصب انواع هد درب و تنظیم کردن ارتفاع برای ظرف های گوناگون از مزایای استفاده از درب بند تمام اتوماتیک است.

 

دستگاه دربند دستی

 

همان طور که از نام این دستگاه بر می آید، کار با آن با مداخله نیروی انسانی امکان پذیر است. از این دستگاه بیشتر در کارهایی استفاده می شود که محصولات آنها تیراژ بالایی ندارند. قیمت این دستگاه پایین است و برای کسب و کارها تهیه آن بسیار مقرون به صرفه است.

دستگاه دربند دستی با نیروی باد و گذاشتن هد دستگاه روی درب ظرف ها انجام می شود. فعال سازی و توقف آن با دست صورت می گیرد. البته قرار گرفتن آن روی دستگاه نیز با دست انجام می شود. به طور معمول، با فشار دادن دستگاه روی درب ظرف این کار قابل انجام است. این دستگاه مکانیسم خیلی ساده ای دارد و برای کسب و کارهای کوچک بسیار مناسب است.

 

دستگاه دربند دستی

 

 

دستگاه دربند قوطی

 

قوطی در خیلی از صنایع شیمیایی و غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. بیشتر قوطی ها از جنس فلز یا پلاستیک هستند. برای بستن درب این محصولات بهترین گزینه استفاده از دستگاه دربند قوطی است. این دستگاه از تنوع زیادی برخوردار است. قوطی ها نیز در اندازه ها و شکل های مختلف وجود دارند. بسته به اندازه و ابعاد قوطی اندازه این دستگاه ها نیز متفاوت خواهد بود.

برای قوطی هایی که از جنس فلز هستند، از این دستگاه برای گذاشتن پوشش درب استفاده می شود که ممکن است به شکل دو تکه یا سه تکه باشد.

برای خروج هوا از داخل قوطی نیز از یک دستگاه دیگر استفاده می شود. این دستگاه نیز به سه شکل دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک موجود است.

 

دستگاه دربند بطری

 

بطری نوع ظرفی بلند و گرد است که گردن آن از بدنش باریک تر است. جنس آنها از شیشه و پلاستیک است و برای نگهداری مواد بهداشتی، شوینده و تمیزکننده ها استفاده می شود. برای بستن آنها درب به کار می رود. به علت حمل و نقل آسان و بهداشتی بودن استفاده از آنها بسیار شایع شده است.

بستن درب قوطی ها با دستگاه نیز صورت می گیرد. این دستگاه ها تنوع زیادی دارند. یکی از مدل های آن بر اساس فرآیندهای عملکردی تعیین می شود. منظور از فرآیندهای عملکردی سه حالت اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی است. 

 

 

دستگاه دربند بطری

نظرات
Write a Comment Close Comment Form