0912-0493979

 
جستجو
Back to All Blog Posts

دستگاه پرکن بشکه 220 لیتری

دستگاه پرکن بشکه 220 لیتری

دستگاه پرکن بشکه 220 لیتری همان طور که از نام آن پیداست برای پر کردن انواع بشکه 220 لیتری استفاده می شود. این دستگاه به دو شکل بشکه پرکن تکی و بشکه پرکن پالتی وجود دارد. نازل ها در این دستگاه می تواند به شکل متحرک یا ثابت باشد. برای جلوگیری از کف کردن در زمان پر کردن بشکه ها، نازل های بلند در آنها به کار می رود که همراه با پر شدن مایعات درون بشکه، نازل نیز بالا می آید. در ادامه این دستگاه معرفی شده است. 

 

دستگاه پرکن بشکه 220 لیتری چیست

 

دستگاه پرکن بشکه 220 لیتری چیست؟

یکی از ظروفی که برای بسته بندی مایعات با حجم بالا استفاده می شود، بشکه 220 لیتری است. این بشکه ها برای پر شدن با سرعت و دقت بیشتر به دستگاه با مکانیسم خاص خود نیاز دارند.

انواع مایعات خوراکی، غیر خوراکی و صنعتی با دستگاه پرکن بشکه 220 لیتری در بشکه ها پر می شوند. سیستم لودسل برای اندازه گیری وزن مایعات درون بشکه بسیار با دقت عمل می کند. این دستگاه ها به شکل دستی، اتوماتیک و نیمه اتوماتیک موجودند. در مدل نیمه اتوماتیک، در بخش کف که بشکه روی آن قرار می گیرد، از رولیک های هرزگرد استفاده می شود تا حرکت بشکه ها روی دستگاه به راحتی صورت گیرد.

تعداد نازل ها بسته به سفارش مشتری قابل تغییر است. برای جلوگیری از به هدر رفتن مایعات در زمان پر کردن، روی نازل ها از یک چکه گیر استفاده می شود. کار کردن با آن بسیار ساده است و با فشار کم دست اپراتور دستگاه بشکه ها به آسانی روی رولیک به حرکت در می آیند.

این دستگاه در ابعاد و وزن های متفاوت در بازار موجود است. از مزایای دستگاه پرکن بشکه 220 لیتری می توان به بالا بردن راندمان کاری کارخانه ها و تولیدکننده ها اشاره کرد. این دستگاه در سه شکل پر کردن از ته ظرف، از بالای ظرف و از داخل دریچه نازل تولید می شود. از این دستگاه برای پر کردن انواع مایعات غلیظ و رقیق در داخل بشکه ها استفاده می شود.

 

بشکه و انواع آن

 

بشکه و انواع آن

بشکه هایی که در دستگاه پرکن بشکه 220 لیتری از آنها استفاده می شود، صندوق هایی استوانه ای شکل هستند که برای بسته بندی انواع مواد و حمل و نقل کاربرد دارند. جنس بشکه می تواند فلزی، پلاستیکی یا فیبری باشد. به طور معمول، بشکه ها برای نگهداری و جا به جایی مایعات و پودرها استفاده می شوند. از آن جهت که در ساخت بشکه ها قوانین ایمنی رعایت می شود، برای حمل و نقل مواد خطرناک بسیار مناسب هستند.

بشکه ها به طور معمول دو نوع هستند. نوع اول در آنها درب باز است و نوع دوم درب بسته است که دو دریچه به اندازه های 51 میلی متر و 19 میلی متر دارد.   

بشکه های فلزی از ورق های استیل ساخته می شوند. ورق های استیل در ابتدا برش داده می شوند و سپس به شکل لوله در می آیند و آنها را جوش می دهند. در نهایت سر و ته بشکه پرس و آب بندی می شود.

برای افزایش استحکام بشکه های فلزی، از دندانه یا کنگره برای بالا بردن ضخامت فلز در طول بدنه بشکه استفاده می شود. وجود دندانه و چین در بدنه بشکه ها، کنترل آنها را در زمان حرکت و همچنین جا به جایی آنها روی دستگاه بشکه پرکن راحت تر می کند. این چین ها یا دندانه ها به طور معمول در بالا و پایین بشکه و در هر یک سوم طول بشکه به کار می روند و وجود آنها موجب می شود که وقتی بشکه از مایعات سنگین پر است به سهولت بتوان آن را روی زمین چرخاند و حمل کرد.

برای جا به جا کردن بشکه می توان آن را در یک زاویه مخصوص نگه داشت و با دو دست بالای آن را چرخاند تا نیروی گشتاور به وجود آید و بشکه در زمان چرخش حرکت بکند.

برای جلوگیری از تبخیر مایعات و نفوذ هوا به درون بشکه های درب باز، یک حلقه با دستگیره ضامن دار ایجاد می شود که با وارد آوردن نیرو به طرف تو و پایین تمام درزها گرفته می شود.

وقتی بشکه های درب بسته با استفاده از دستگاه پرکن بشکه 220 لیتری پر می شوند، در آنها به وسیله دستگاه یا اپراتور بسته خواهد شد. این دستگاه با فشار پنوماتیکی کار می کند و در خطوط تولید با ظرفیت زیاد قابل استفاده است.

 

مزایای استفاده از دستگاه بشکه پرکن پالتی

 

 

مزایای استفاده از دستگاه بشکه پرکن پالتی

گفتیم که دستگاه پرکن بشکه 220 لیتری به دو صورت تکی و بشکه پرکن پالتی وجود دارند. در دستگاه پالتی، بشکه به وسیله اپراتور یا لیفتراک روی نوار نقاله رولیکی گذاشته می شود و وقتی به جای مورد نظر می رسد می ایستد. نازل دستگاه به درون بشکه می رود و با دستور فرمان PLCدستگاه شروع به پر کردن بشکه می کند. بعد از پر شدن بشکه ها و بسته شدن در آن ها، بشکه ها روی نوار نقاله حرکت  می کنند و به زمین انتقال داده می شوند.

سرعت کار با بشکه پرکن پالتی به دلیل پر کردن هم زمان چند بشکه با هم از پرکن تکی بیشتر است و کارایی بالاتری دارد. این دستگاه در انتقال بشکه ها و همچنین چیدن آنها روی پالت ها و در نتیجه کاهش نیروی انسانی بر دستگاه تکی برتری دارد.

مزایای استفاده از دستگاه پرکن بشکه 220 لیتری اتوماتیک

از دستگاه های پرکن دستی سال ها پیش استفاده می شده است، اما امروزه با مکانیزه شدن دستگاه ها، دستگاه پرکن بشکه 220 لیتری نیز اتوماتیک شده که به دلیل مزایای زیادی دارد از آن استقبال شده است. استفاده از دستگاه به این شکل است که بشکه ها به وسیله کانویر به زیر نازل هدایت می شوند و دستگاه با مشاهده دهانه بشکه به پایین هدایت می شود و بعد از دو مرحله باز و نیمه باز شدن شیر به صورت پرفشار و کم فشار به وزن مورد نظر که پیش از شروع کار به دستگاه وارد شده است، سیستم قطع می شود و به بالا می رود.

در هر دقیقه 220 لیتر از مایع داخل بشکه پر می شود. بالا و پایین رفتن سیستم به وسیله پنوماتیک و وزن کردن آن به وسیله لودسل که در زیر دستگاه تعبیه شده است صورت می گیرد. از دستگاه های اتوماتیک با هدف سرعت بخشیدن به خط تولید و بسته بندی استفاده می شود.

 

مزایای استفاده از دستگاه پرکن بشکه 220 لیتری اتوماتیک

نظرات
Write a Comment Close Comment Form