0912-0493979

 
جستجو
Back to All Blog Posts

دستگاه پرکن ریمل

دستگاه پرکن ریمل

ریمل از جمله لوازم آرایش پر مصرف است. کسانی که این ماده آرایشی را تولید می کنند، برای رساندن و تحویل آن به مصرف کننده به بسته بندی کردن و ریختن آن داخل ظرف و دستگاه بسته بندی نیاز دارند. برای پر کردن مایع ریمل به داخل ظرف مخصوص از دستگاه پرکن ریمل استفاده می شود. این دستگاه نیز مانند دیگر انواع دستگاه پرکن لوازم آرایش از حساسیت های خاص خود به دلیل رعایت بهداشت در زمان پر کردن برخوردار است.

 

ویژگی های دستگاه پرکن ریمل

 

ویژگی های دستگاه پرکن ریمل

 

این دستگاه پر کن در صنایع بسته بندی دارای اهمیت است. عملیات پر کردن در آن با حفظ استانداردهای بهداشتی بالا انجام می شود. داشتن اطمینان از بهداشتی بودن فرآیند پر کردن ظروف بسیار مهم است، به دلیل این که هر گونه تماس با آلاینده ها موجب از بین بردن محصول خواهد شد.

مکانیزم این دستگاه پر کن با توجه به غلظت مایع ریمل که دارای ویسکوزیته بالا است، طوری است که مواد برای جاری شدن و پر شدن در ظرف به فشار نیاز دارند. این دستگاه های پرکن به دو شکل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک هستند. پر کردن این مایع به صورت دستی کار مشکلی است.

 

این دستگاه ها ساختار ساده ای دارند و از دقت بالایی برای پر کردن برخوردارند. کار کردن با آن ها آسان است. به طور معمول برای ساختن دستگاه از جنس استنلس استیل استفاده می شود.

حجم و سرعت پر کردن در دستگاه پرکن لوازم آرایش قابل تنظیم است. به دلیل گران بودن مواد اولیه تولید این محصول، دستگاه در زمان کار هیچ نوع ریزش نباید داشته باشد و از این نظر کار با دستگاه برای تولیدکننده بسیار مفید و به صرفه است.

ظروف باید همه به یک اندازه از مایع ریمل پر شوند. نازل های دستگاه بنا به درخواست می توانند تغییر کنند و هر چه تعداد آن ها بیشتر باشد، مواد بیشتری در طول روز بسته بندی خواهند شد.

 

مکانیزم دستگاه پرکن ریمل

 

مایعاتی مانند ریمل که ویسکوزیته بالایی دارند، در برابر جاری شدن مقاومت می کنند. پر کردن این مایع غلیظ حساسیت های خاصی دارد. به دلیل این که تنظیمات اشتباه یا حتی طراحی اشتباه در مکانیسم پر کردن موجب خطاهای غیر قابل بازگشتی می شود. بهترین مکانیسم برای مایع ریمل در پرکن سیلندر پیستونی است.

دلیل استفاده از این مکانیسم این است که به علت ثابت بودن حجم تعیین و تنظیم شده خطای مقدار تزریق مواد بسیار پایین می آید.

این مکانیسم از یک لوله دقیق بیرونی که به آن سیلندر گفته می شود، یک شافت داخلی و یک پولکی دقیق و ضخیم در درون سیلندر که روی آن از دو پکینگ برای آب بندی کردنی خود به دور سیلندر به کار رفته تشکیل می شود.

برای محرک سیلندر پیستون ها نیز می توان از جک هیدرولیک یا پنوماتیک استفاده کرد. انتخاب محرک به قطر سیلندر پیستون و فشاری که برای تزریق لازم است بستگی دارد.

 

دستگاه پرکن ریمل اتوماتیک

 

در دستگاه پرکن اتوماتیک یک نوار نقاله وجود دارد که ظروف را به زیر نازل می برد. نازل ها به داخل ظرف وارد می شوند و آن را از مایع پر می کنند. پر کردن از کف به بالا انجام می شود.

سپس نازل ها از دهانه ظرف خارج می شوند و برای انجام مراحل بعدی هدایت می شوند. تعداد نازل ها می تواند از یک تا شانزده عدد متغیر باشد.

به دلیل غلیظ بودن مایع ریمل از مکانیسم سیلندر پیستونی برای پر کردن آن در داخل ظروف استفاده می شود.

تفاوت این دستگاه با دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک در این است که سیستم داخل و خارج کردن ظرف در آن به شکل اتوماتیک انجام می شود. اما در دستگاه نیمه اتوماتیک این کار با دخالت اپراتور انجام می شود.

نازل ها دارای چکه گیر هستند. نوار نقاله از جنس استیل و در مقابل خوردگی مقاوم است. برای کنترل سرعت نوار نقاله دستگاه دارای اینورتر است.

 

دستگاه پرکن ریمل نیمه اتوماتیک

 

دستگاه پرکن ریمل نیمه اتوماتیک برای تولیدکنندگانی مناسب است که راندمان کار پایین است. به دلیل غلظت مایع ریمل مکانیسم به کار رفته در این دستگاه نیز سیلندر پیستونی است. قیمت این دستگاه از تمام اتوماتیک ارزان تر است.

برای کار کردن با آن اپراتور باید دخالت بیشتری در روند کار داشته باشد و به همین دلیل سرعت کار با آن کمتر است. در این دستگاه فقط عمل پر کردن توسط آن صورت می گیرد و حمل و نقل و گذاشتن و برداشتن ظرف ها بر عهده اپراتور است.

 

نوع نازل در دستگاه پرکن لوازم آرایش متناسب با دهانه ظرف و نوع و غلظت مایع طراحی می شود. تعداد نازل ها در دستگاه نیمه اتوماتیک نیز بسته به سفارش تولیدکننده قابل تغییر است.

مکانیسم دستگاه ساده و دقیق است و کار کردن با آن راحت است و به تخصص خاصی نیاز ندارد. اندازه دستگاه ها مطابق با اندازه ظرف ریمل است. ظرف ریمل که به آن پوکه ریمل هم گفته می شود برای استفاده از این مایع تعبیه شده است و به شکلی است که مصرف کننده به راحتی بتواند با آن کار کند. یکی از مهم ترین اجزای پوکه ریمل فرچه آن است که بعد از پر شدن باید روی ظرف پلمپ شود.

 

ظرف یا پوکه ریمل

 

ظرف یا پوکه ریمل

 

ظرفی که در دستگاه پرکن ریمل برای مایع ریمل به کار می رود، دارای تنوع زیادی است. فرچه های ریمل نیز در شکل های متفاوتی تولید می شوند.

در ساخت ظرف ریمل علاوه بر اختلاف در شکل ظاهری معمول که با دیگر لوازم آرایشی و بهداشتی دارد، در نوع ساختار آن نیز تفاوت هایی دیده می شود که تولیدکنندگان مواد آرایشی در زمان تهیه ظرف باید به آن توجه داشته باشند.

 

انواع مختلف فرچه ریمل عبارتند از:

 

فرچه پرپشت که از آن برای پرپشت کردن مژه ها استفاده می شود و هر چه موهای فرچه سفت تر باشد، حجم دادن بهتر انجام می شود.

فرچه نازک که برای بلندتر کردن مژه ها کاربرد دارد.

فرچه حبابی که سه بخش برجسته دارد که برای تمرکز روی سه بخش مژه استفاده می شود.

فرچه منحنی که شکل آن شبیه قالب مژه است، برای یکنواختی ریمل روی مژه ها استفاده می شود.

فرچه S شکل که ویژگی مهم آن این است که از جمع شدن ریمل روی مژه ها جلوگیری می کند، با آن می توان لایه ضخیمی از ریمل را روی مژه ها زد. این مدل با فرچه پرپشت کننده تفاوت دارد.

فرچه هرمی شکل که برای مرتب کردن مژه ها به کار می رود و از نوک فرچه برای این کار بهره می برند.

فرچه توپی شکل که استفاده کمتری از بقیه دارد. با این فرچه می توان گوشه های چشم را ریمل زد که امکان ریمل زدن این قسمت ها با هر فرچه ای فراهم نیست.

فرچه ساعت شنی که با آن می توان ریمل را به طور یکنواخت روی مژه ها زد.

 

چاپ روی ظرف ریمل

 

همان قدر که پر کردن ریمل در داخل ظرف ریمل توسط دستگاه پرکن مهم است، چاپ روی بدنه ظرف و پوکه ریمل نیز اهمیت دارد. یک چاپ درست و درج اطلاعات صحیح موجب می شود که مصرف کننده راحت تر از ریمل استفاده کند.

چاپ سه بعدی هات استمپ می تواند برای چاپ روی پوکه ریمل مناسب باشد. به طور معمول جنس پوکه های ریمل از مواد پلاستیکی است که در برخی موارد برای زیباتر شدن و جلب توجه مصرف کننده از روکش های فلزی یا چوبی روی آن ها استفاده می شود.

 

دستگاه پر کن ریمل 

نظرات
Write a Comment Close Comment Form