0912-0493979

 
جستجو
Back to All Blog Posts

دستگاه پرکن چسب

دستگاه پرکن چسب

دستگاه پرکن چسب در دو نوع ایرانی و خارجی وجود دارد. این نوع دستگاه پر کن با توجه به امکاناتشان، قیمت های متنوعی دارند. به دلیل خواصی که چسب دارد، برای پر کردن آن ها در ظروف، دستگاه باید ویژگی هایی داشته باشد که بتواند این مایع غلیظ و چسبنده را به راحتی در آن ها پر کند. این دستگاه جزء دسته دستگاه های پرکن غلیظ قرار می گیرد.

 

ویژگی های دستگاه پرکن چسب

 

ویژگی های دستگاه پرکن چسب

 

باید آن قدر قدرت داشته باشد تا بتواند مایع چسب را به جریان بی اندازد. به دلیل چسبندگی زیاد این مایع به راحتی در دستگاه قابل جا به جایی نیست و ممکن است اپراتور دستگاه را با مشکل مواجه کند.

جنس بدنه این دستگاه به طور معمول از استنلس استیل است که از مقاومت و استحکام خوبی برخوردار است. این دستگاه ها می توانند انواع چسب ها با غلظت متفاوت را در ظروف با وزن های مختلف پر کنند.

وزن چسب هایی که در ظروف پر می شود قابل تنظیم است و برای ظروف مختلف متفاوت خواهد بود.

قدرت این دستگاه باید بیش از دستگاه های پرکن دیگر باشد و به همین دلیل از این دستگاه به عنوان قدرتمندترین دستگاه پرکن یاد می شود.

این دستگاه ها به شکل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تولید می شوند. تعداد نازل آن ها بسته به سفارش مشتری قابل تغییر خواهد بود. هرچه تعداد نازل ها بیشتر باشد، مقدار بیشتری چسب در طول روز در ظرف پر خواهد شد.

چسب ها بیشتر در داخل تیوپ پر می شوند. سرعت پر کردن چسب در داخل تیوپ به نوع دستگاه بستگی دارد. بسته به حجم چسبی که قرار است در تیوپ پر شود، نوع دستگاه و حجم مخزن متفاوت خواهد بود.

 

انواع دستگاه پرکن چسب

 

با توجه به تنوعی که در انواع چسب وجود دارد، برای بسته بندی آن ها از دستگاه های مختلفی استفاده می شود.

 

 دستگاه پرکن چسب چوب

 

چسب چوب استفاده های زیادی دارد و مهم ترین کاربرد آن در نجاری است. این چسب به رنگ سفید است. دستگاه پرکن چسب چوب همان طور که از نام آن پیداست برای پر کردن و بسته بندی چسب چوب در ظروف مخصوص آن قابل استفاده است. این دستگاه با توجه به اندازه ظرف این چسب قابل تنظیم است. بسته بندی این مواد با هدف در دسترس قرار گرفتن آسان آن ها در اختیار مشتری انجام می شود. این دستگاه توسط شرکت های معتبری در ایران تولید می شود و از کیفیت خوبی نیز برخوردار است.

 

دستگاه پرکن چسب آکواریوم

 

چسب آکواریوم از انواع چسب هایی است که بسیار قدرت دارد و در برابر رطوبت نیز از مقاومت خوبی برخوردار است. از این چسب برای آب بندی کردن و گرفتن درزهایی در وسایل مختلف استفاده می شود. این نوع چسب در سه رنگ سفید، بی رنگ و مشکی وجود دارد.

برای بسته بندی و پر شدن این چسب در ظروف مختلف به دستگاه پرکن چسب آکواریوم نیاز است. با استفاده از این دستگاه تولیدکنندگان آن می توانند این محصول را به بهترین شکل به دست مصرف کنندگان برسانند.

این دستگاه می تواند به شکل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک باشد. تمام قسمت های این دستگاه در پشت یک حفاظ شیشه ای ایمن قرار دارد که موجب می شود اپراتور دستگاه از هر گونه آسیب در امان باشد.

برای روشن و خاموش کردن دستگاه و تعیین سرعت و درجه حرارت دستگاه می توان از پنل کنترل استفاده کرد.

 

دستگاه پرکن چسب قطره ای

 

یکی دیگر از چسب هایی که از آن استفاه می شود چسب قطره ای است. برای بسته بندی و پر کردن این چسب در ظرف مخصوص آن از دستگاه پرکن چسب قطره ای استفاده می شود. به دلیل قوی بودن این چسب، تمهیدات لازم برای دستگاه اندیشیده شده است تا اپراتور در زمان کار با دستگاه از خطرات کاملاً به دور باشد و با چسب در تماس قرار نگیرد.

 

 

عوامل مؤثر در قیمت

 

  

عوامل مؤثر در قیمت

 

عواملی که در قیمت دستگاه پرکن مؤثر است می توان به این که دستگاه به طور عمده یا به شکل تکی خریداری شود اشاره کرد.

دستگاه هایی که در کشور تولید می شوند با توجه به امکانات و کاراییشان قیمت های متفاوتی دارند.

این دستگاه اگر به طور اتوماتیک باشد گران تر از دستگاه های نیمه اتوماتیک است.

دستگاه های خارجی گران تر از دستگاه های ایرانی هستند.

دستگاه ها با توجه به مکانیسمی که در آن ها استفاده شده است، کارکردهای متفاوتی دارند.

این که دستگاه تولیدکننده چه شرکتی باشد و برند آن نیز در قیمت آن تأثیرگذار است.

قیمت این دستگاه به وسیله تجزیه و تحلیل حجم مواد تولید شده و مقدار چسبی که در طی یک روز بسته بندی می شود نیز مشخص می شود. اندازه تیوپ چسب نیز از تنوع بسیاری برخوردار است و قیمت های متفاوتی دارد. دستگاه ها قادرند با توجه به اندازه تیوپ تنظیم شوند.

خرید از نمایندگی ها می تواند تضمینی برای سلامت دستگاه باشد و همچنین می توانید دستگاه را با قیمت مناسب تهیه کنید.

برای تهیه این دستگاه می توان از طریق سایت های فروش نیز اقدام کرد. برای تهیه دستگاه پرکن می توانید با شماره 09907182029 (آقای شریفی) تماس بگیرید.

 

 

دیگر انواع دستگاه پرکن چسب

 

 

دیگر انواع دستگاه پرکن چسب

 

علاوه بر تقسیم بندی که انجام شد، این دستگاه به دو دسته اتوماتیک و نیمه اتوماتیک نیز تقسیم می شود.

 

دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک

 

با این دستگاه پرکن می توان انواع چسب های صنعتی و غیر صنعتی را در تیوپ های مخصوص پر کرد. از تفاوت های این دستگاه با دستگاه اتوماتیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

گذاشتن تیوپ ها در درون دستگاه به وسیله اپراتور باید انجام شود. بقیه فرآیند پر کردن توسط دستگاه انجام می شود.

این دستگاه سرعت کمتری نسبت به دستگاه اتوماتیک دارد.

قیمت آن نیز از دستگاه تمام اتوماتیک مناسب تر است و ارزان تر تمام می شود.

این دستگاه به اندازه دستگاه اتوماتیک از کیفیت و کارایی برخوردار است و از مزایای آن می توان به در نظر داشتن تمام نکات بهداشتی در زمان کار با آن اشاره کرد. بستن بندی با این دستگاه به طور کامل بهداشتی انجام می شود. این مسئله برای تمام تولید کنندگان حائز اهمیت است.

 

 دستگاه پرکن تمام اتوماتیک

 

با دستگاه پرکن که به طور تمام اتوماتیک است، می توان تولیدات بیشتری را بسته بندی کرد. به دلیل این که تمام کارها در این دستگاه توسط خود دستگاه انجام می شود و اپراتور دخالتی در آن ندارد، سرعت آن خیلی از دستگاه نیمه اتوماتیک بیشتر است.

همین مسئله موجب شده است که تعداد تیوپ بیشتری توسط این دستگاه نسبت به دستگاه نیمه اتوماتیک در طول روز بسته بندی شود. این دستگاه برای تولیدکننده هایی که میزان تولید چسب آن ها زیاد است، کارایی بیشتری دارد. دستگاه تمام اتوماتیک آلومینیومی یکی از بهترین دستگاه ها در این نوع است.

 

انتخاب دستگاه پرکن چسب مناسب

 

چسب ها در صنایع مختلفی کاربرد دارند. می توان گفت از محصولاتی هستند که در بسیاری از صنایع و کارخانجات مورد استفاده قرار می گیرند. البته انواع چسب ها مصارف خانگی نیز دارند.

چسب ها با توجه به کاربردشان در ظروف و تیوپ های مختلف پر وبا دستگاه بسته بندی می شوند. مهم این است که استفاده از آن ها ساده باشد و مصرف کننده بتواند به راحتی از چسب استفاده کند. برای مصارف خانگی بهترین ظرف چسب تیوپ است.دستگاه تیوپ پرکن چسب نیز گفته می شود. 

 

 

 

نظرات
Write a Comment Close Comment Form