0912-0493979

 
جستجو
Back to All Blog Posts

دستگاه پودر پرکن

دستگاه پودر پرکن

در حال حاضر، بیشتر کارخانه های تولیدی در فکر تهیه دستگاه هایی هستند که با استفاده از آنها بتوانند به خط تولید خود سرعت بیشتری بدهند و راندمان کاری را افزایش دهند. یکی از آنها دستگاه پودر پرکن است که برای بسته بندی طیف وسیعی از پودرهای خوراکی و صنعتی در کیسه یا ظرف قابل استفاده است. از این دستگاه برای پر کردن ادویه جات، حبوبات، آجیل و خشکبار، دم نوش های گیاهی، چای، آرد، نمک، شکر، پودر قهوه، پودر کاکائو، وانیل، نشاسته، انواع پودر دارویی و شیمیایی، سیمان، گچ، پودر سنگ و پودر فلزات استفاده می شود.

 

مشخصات دستگاه پودر پرکن

دستگاه پودر پرکن به دو شکل نیمه اتوماتیک و اتوماتیک موجود است. کارایی این دو دستگاه و سرعتشان با هم متفاوت است. در کل، کار کردن با این دستگاه ها بسیار آسان است. کار پر کردن در این دستگاه ها بر طبق وزن یا زمان قابل تنظیم است. سیستم توزین دستگاه پودر پرکن به صورت اتوماتیک است که مزیت بسیار مهمی به شمار می رود. این دستگاه دارای دکمه قطع اضطراری در مواقع خاص است. همچنین، دو سوئیچ اتوماتیک، سرعت بالا و دقت بالا دارد.

 

انواع دستگاه پودر پرکن

 

انواع دستگاه پودر پرکن

دستگاه پودر پرکن قابلیت پر کردن مواد پودری را از 2 گرم تا 2 کیلوگرم بسته به دهانه ظرف یا کیسه دارد. دامنه وزن دستگاه نیز متفاوت است و گاهی بسته هایی هستند که وزن آنها خیلی کم است و به همین دلیل برای آنها باید دستگاه های مخصوصی تهیه شود.

این نوع دستگاه ها بسته به نوع پودر که قرار است بسته بندی شود که ممکن است روان ریز گرانولی یا نرم و چسبنده باشد، همچنین مقدار پودر، دقت مورد نیاز و نوع ظرف حاوی پودر به انواع مختلفی مانند دستگاه پودر پرکن مارپیچی، فنجانی، حجمی و توزین دار تقسیم می شوند. هر کدام از این دستگاه برای پر کردن و بسته بندی مواد پودری با ویژگی های خودشان کاربرد دارند.

این دستگاه ها از نظر حجم یا وزن مورد نیاز به انواع ساشه پرکن یا کیسه پرکن نیز تقسیم بندی می شوند. ساشه ها پاکت های کوچکی هستند که تنها 50 گرم پودر در آنها پر می شود.

 

دستگاه پرکن حجمی و پودری

 

دستگاه پرکن حجمی و پودری

این مدل دستگاه پودر پرکن برای پر کردن فله ای انواع پودر در ظرف هایی با حجم های متفاوت استفاده می شود. برای کار با این دستگاه ابتدا مواد انداره گیری و بعد در ظرف های مناسب پر می شوند. ظرف پر شده روی نوارهای نقاله برای بسته بندی منتقل می شود. مکانیزم پر کردن مواد پودری در این نوع پرکننده ها همراه با اندازه گیری صورت می گیرد. این دستگاه برای پر کردن دقیق مواد با دو سرعت کم و متوسط به کار می رود.

برای پر کردن موادی مانند قهوه، آرد، کاکائو، ادویه، آرد، پودر لباسشویی، انواع پودر شیمیایی و دارویی در ظرف ها و قوطی های مناسب از این مدل دستگاه استفاده می شود. این دستگاه انواع مختلفی دارد که در ادامه دو مدل از آنها توضیح داده شده اند.

 

1- دستگاه قوطی پرکن

دستگاه قوطی پرکن از انواع دستگاه پرکن حجمی و پودری است. کار با آن به این شکل است که ابتدا مواد پودری درون مخزن دستگاه بالابر ریخته و این مواد به وسیله بالابر به طرف مخزنی که برای پر کردن قوطی ها است رانده می شوند. بعد از آن مواد با وزن از پیش تعیین شده در قوطی ها پر می شوند. در نهایت قوطی های پر شده روی نوار نقاله برای بسته بندی هدایت می شوند.

 

دستگاه پرکن حجمی

 

 

2- دستگاه کیسه پرکن پودری

دستگاه کیسه پرکن نیز از انواع دستگاه پرکن حجمی و پودری است که به صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک وجود دارد. پودرهایی که برای پر کردن آنها در این دستگاه استفاده می شود می توان آرد، سیمان و انواع کود شیمیایی گرانولی و پودری را نام برد. این دستگاه پودر پرکن بر اساس نوع ماده پودری به دستگاه کیسه پرکن سیمان و دستگاه کیسه پرکن آرد تقسیم می شود. این دستگاه ها دارای سیستم کنترل PLC با نمایشگر لمسی هستند که برای کنترل تمام کارهای دستگاه به کار می روند. همچنین از سیستم های جانبی مانند دستگاه کیسه پرکن توزین دار، عیب یاب اتوماتیک و سیستم ثبت اطلاعات به شکل روزانه یا ماهانه برخوردار هستند. در نهایت کیسه ها روی نوار نقاله به طرف سیستم های دوخت و سردوزی هدایت می شوند و کار بسته بندی کامل می شود.

 

دستگاه کیسه پرکن

 

قیمت دستگاه پرکن پودری

قیمت دستگاه پرکن پودری در بازار متفاوت است. هر کدام از تولیدکنندگان این دستگاه ها با توجه به تجهیزات و کارایی دستگاه تولیدی قیمت مورد نظر را برای آن اعلام می کنند. به دلیل وجود تنوع این دستگاه ها، تولیدکنندگان باید به طور دقیق نیاز خود را مشخص کنند و انتظاراتشان را از دستگاه بدانند.

گران بودن دستگاه حتماً نشان از کیفیت خوب آن نخواهد داشت. این دستگاه هم در داخل کشور و هم در خارج از کشور تولید می شود و از تنوع بسیاری برخوردار است. به همین علت هم ممکن است در ابتدای کار که به دنبال قیمت دستگاه هستید کمی سردرگم شوید. برای حل مشکلاتتان می توانید از کمک متخصصان استفاده کنید.

یکی از عوامل تأثیرگذار بر قیمت دستگاه پرکن پودری استفاده از موادی است که در ساخت دستگاه استفاده می شود. هر چه دستگاه با محصولاتی با وزن بیشتر درگیر باشد و نیاز باشد که محصولات سنگین تری را پر کند یا وزن بسته ها سنگین تر باشد، قیمت دستگاه نیز متعاقب آن به دلیل ارتقای سیستم موتوری و تجهیزات وابسته افزایش می یابد.

از دیگر موارد تعداد نازل های دستگاه است که موجب تغییر در قیمت دستگاه پرکن پودری می شود. هر چه تعداد نازل ها بیشتر شود بر روند فعالیت موتور تأثیر دارد. از مهم ترین عوامل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک بودن دستگاه است که تغییر فاحشی در قیمت دستگاه ایجاد می کند.

یکی از پیشنهادات ما به شما این است که برای تهیه این دستگاه ها و اطلاع از قیمت دستگاه پرکن پودری با این شماره 09907182029 (آقای شریفی) در فیدار ماشین تماس حاصل فرمایید تا هر آنچه درباره این دستگاه ها نیاز دارید در اختیارتان گذاشته شود تا بتوانید بهترین دستگاه که بیشترین کارایی را برای شما داشته باشد انتخاب کنید.

 

 قیمت دستگاه پرکن پودری

نظرات
Write a Comment Close Comment Form