0912-0493979

 
جستجو
Back to All Blog Posts

پرکن مایعات

پرکن مایعات

استفاده از دستگاه ها و ماشین آلات پرکن مایعات یا دیگر مواد با افزایش بهره وری همراه است. علاوه بر آن، موجب بالا رفتن دقت در بسته بندی نیز می شود. مایعات مختلف برای ریختن در انواع ظرف ها به روشی نیاز دارند که هم دقت و سرعت داشته باشد و هم ساده و بدون دردسر و در ضمن مکانیسم مؤثر داشته باشد، هرچند مکانیسم دستگاه ها به علت غلظت متفاوت مایعات با هم فرق دارند.برای مطالعه مطالب بیشتر به سایت فیدارماشین مراجعه کنید

 

پرکن مایعات

 

انواع پرکن مایعات

همان طور که گفتیم به دلیل ویسکوزیته های مختلف مایعات برای پرکن ظروف از مایعات گوناگون از دستگاه های متفاوتی استفاده می شود. دستگاه های پرکن مایعات به طور کل به دو دسته پرکن مایعات رقیق و پرکن مایعات غلیظ تقسیم می شوند.

مایعات رقیق از نظر غلظت شبیه آب هستند و ویسکوزیته آنها از روغن زیتون کمتر است که شامل انواع شربت ها و نوشیدنی ها، نوشابه ها، آب میوه ها، عرقیات گیاهی و مایعات شیمیایی و دارویی می شوند. معروف ترین مثال برای مایعات غلیظ نیز عسل است که ویسکوزیته آن بالا است.

دستگاه پرکن مایعات به شکل بزرگ و کوچک و رومیزی هستند و فرق دستگاه های رومیزی با بقیه نداشتن شاسی و قیمت ارزان تر آنها است. دستگاه ها به سه شکل دستی، اتوماتیک و نیمه اتوماتیک وجود دارند.

 

مکانیسم پر شدن دستگاه پرکن مایعات

به طور معمول از سه مکانیسم در دستگاه های پرکن مایعات استفاده می شود. این سه مکانیسم عبارتند از پرکن پمپی، پرکن ثقلی و پرکن سیلندر پیستونی. البته واکیوم و پیمانه ای نیز از دیگر مکانیسم های این دستگاه ها به شمار می روند. هر کدام از دستگاه ها ممکن است برای پر کردن یک مایع مناسب برای دیگری مناسب نباشند. به همین دلیل، انتخاب مکانیسم تزریق از اهمیت زیادی برخوردار است.

مکانیسم پمپی دقت زیادی ندارد و برای انواع مایعات قابل استفاده است. ولی به علت ماهیت عملکرد برای موادی مثل گریس سرد که دارای چسبندگی زیادی هستند گزینه بسیار خوبی محسوب می شود. مدل پمپی مکش مایع به وسیله پمپ انجام می شود.  

برای پر کردن عرقیات، دوغ و انواع شوینده ها و مایعاتی که از نظر غلظت به اینها شبیه هستند، از مکانیسم ثقلی استفاده می شود. این دستگاه از بقیه ارزان تر است و با استفاده از جاذبه و وزن خود مایع عمل پر کردن انجام می شود. این مکانیسم در دستگاه های پرکن بسیاری قابل استفاده است.

مکانیسم سیلندر پیستونی در دستگاه های اتوماتیک کاربرد دارد و دقت آن بسیار بالا است. از این مکانیسم برای پر کردن مایعات غلیظ استفاده می شود. به علت ثابت بودن حجم تعیین و تنظیم شده، خطای میزان تزریق مواد بسیار کم است. همین دلیل است که موجب می شود از این روش برای مایعات غلیظ استفاده شود. در این مدل ها به کمپرسور باد نیاز است و برای محیط های کارگاهی مناسب تر است.

 

 انواع پرکن مایعات

 

ساخت دستگاه پرکن مایعات

به علت کاربرد زیاد این دستگاه ها در صنعت، شرکت ها و تولیدکننده های زیادی اقدام به ساخت دستگاه پرکن مایعات کرده اند. این دستگاه ها بنا به خواست متقاضی به صورت تک نازله، دو نازله، چهار نازله، شش نازه وغیره قابل تولید هستند. بنا به درخواست تقاضاکننده، دستگاه های مختلفی با ظرفیت های گوناگون و در اندازه های ساخته می شود. در هر مورد بسته به نوع مواد، نوع ظرف، حجم ترزیق و میزان دقت ساخت دستگاه پرکن مایعات متفاوت خواهد بود.

این دستگاه دارای یک نوار نقاله از طول یک متر تا چهار متر است که به درخواست متقاضی تعیین می شود. نازل های این دستگاه ها به علت دقت در ساخت ماشین و قطعه سازی بدون چکه هستند. اما بر طبق خواست متقاضی دستگاه می تواند دارای سیستم چکه گیر با پمپ برگشت به مخزن باشد.

سیستم کارکرد پرکن مایعات به شکل پنوماتیک و الکترومکانیک با کمک تابلو برق است. در صورت درخواست در زمان ساخت دستگاه پرکن مایعات سیستم آن به PLC و HMI مجهز می شود. همچنین، دستگاه قابلیت تعویض قطعات برای پر کردن ظرف های مختلف را دارا هستند.

داشتن دقت بالا در زمان پر کردن از مشخصات این دستگاه ها است. تعیین حجم تزریق نیز ساده است و با دقت انجام می شود. در مواقعی که در اثر پر کردن احتمال کف کردن وجود داشته باشد، نازل ها به شکل اتوماتیک از پایین به بالا پر می کنند. جنس ظرف تعیین کننده نوع پرکن نیست. ظرفیت پر کردن مایعات به ظرف آن بستگی دارد و ظرف ها از 0.1 سی سی تا 200 لیتر قابلیت پر شدن دارند.  

برق مصرفی موتورها دستگاه های پرکن مایعات رده انرژی B است. جنس بدنه از استنلس استیل و مناسب برای مواد غذایی است و جنس نقاله نیز از پلی آمید یا استنلس استیل است. بسته به نوع دستگاه و سرعت آن ظرفیت پر کردن از 400 تا 6000 ظرف در هر ساعت متفاوت است. در ساخت دستگاه پرکن مایعات بسته به کاربرد آن، استانداردهای دارویی و غذایی در نظر گرفته شده و رعایت می شوند.

در مواردی که راندمان تولید کم است از دستگاه نیمه اتوماتیک استفاده می شود. پرکن رومیزی پیستونی از دسته پرکن های نیمه اتوماتیک است و در کارگاه های کوچک قابل استفاده است.

 

 دستگاه پرکن مایعات

 

نوار نقاله

نوار نقاله از بخش های مهم بسیاری از دستگاه های مورد استفاده در صنایع و همچنین پرکن مایعات است که بدون آن بهره برداری ممکن نخواهد بود. حجم بالای منتقل کردن مواد، کاربرد گسترده و مکانیسم بسیار ساده نوار نقاله را به یکی از مهم ترین ابزارهای انتقال و جا به جایی تبدیل کرده است. این نوار نقاله ها بسته به نیاز به دو صورت ثابت و متحرک و متناسب با محل نصل آن قابل تولید هستند.

انتقال مواد در مسیرهای بلند، داشتن توان شیب بیشتر در نصب نوار، حفظ مواد در مقابل شرایط محیطی و محافظت از محیط در برابر انتشار مواد از مزایای نوار نقاله ها هستند. وقتی گرد و خاک ناشی از انتقال مواد برای محیط زیست مشکل ایجاد می کند می شود از این تکنیک استفاده کرد. نوار نقاله با توجه به درخواست متقاضی و نوع کاربرد آن در اندازه های مختلف و با جنس سفارشی ساخته می شود.

 

  پرکن مایعات رقیق و غلیظ

نظرات
Write a Comment Close Comment Form